Decydując się na skorzystanie z usług copywritera lub agencji marketingowej z pewnością spotkasz się z bardzo popularną formą wyceny tekstów za 1000 znaków ze spacjami. Jak długi będzie taki tekst i jakiej końcowej ceny możemy spodziewać się w przypadku złożenia zamówienia?

Ilość znaków bardzo ciężko przeliczyć na ilość stron A4. Wszystko będzie zależało od tego, jakim rozmiarem czcionki i z jakimi odstępami będzie pisany tekst. Można jednak założyć, że 1000 znaków ze spacjami będzie zajmować od 1/5 do 1/4 strony A4. Jeśli chcesz dokładnie zobaczyć, jak długi będzie tekst składający się z 1000 zzs, poniżej przygotowałam przykład.

Poniższy tekst ma długość 1000 znaków ze spacjami

„Otrzymując wycenę w przeliczeniu na 1000 zzs, należy spodziewać się, że podana kwota będzie dotyczyła jedynie określonej liczby znaków. Standardowy tekst blogowy będzie mieścił się w zakresie od 1500 do 2500 znaków. Natomiast rozbudowany poradnik może składać się nawet z 10000 znaków ze spacjami. Jeśli nie chcesz, aby ostateczna wycena zamówienia nieprzyjemnie Cię zaskoczyła, już na etapie ustaleń warto określić przybliżoną liczbę znaków niezbędną do realizacji zlecenia.

Jeśli chcesz kontrolować kwotę, którą przeznaczysz na zlecenie, możesz poinformować osobę piszącą, że prosisz o przygotowanie 10 tekstów blogowych o długości 2000 znaków ze spacjami. Łączne zamówienie będzie opiewać wtedy na 20000 zzs, czyli 20 krotność ceny za wskazane wcześniej 1000 zzs. Jeśli nie wiesz, jak długie teksty chciałbyś otrzymać, możesz też wyznaczyć określony budżet, który chcesz przeznaczyć na zamówienie. Wtedy copywriter lub agencja przyjmująca zlecenie będą mogli zaproponować optymalne rozwiązanie.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here